Eldőlt: idén a negyedik helyen végez a férfi csapat

28-27-es vereséget szenvedett hazai pályán a Tatai AC férfi kézilabda csapata a SZESE Győrtől az NBI/B Nyugati csoportjának 25.fordulójában. Ezzel eldőlt, hogy az utolsó kör eredményétől függetlenül idén a negyedik helyen végez a TAC. Kikapott a junior csapat is, a fiataloknak ez volt az utolsó mérkőzésük, az ötödik helyen fejezték be a bajnokságot

Ősszel, Győrben a Tatai AC nyert 32-23-ra, a forduló előtt a TAC a negyedik, a Győr a tizenkettedik helyről várta a folytatást. Az esélyesebb Tatai AC kezdte jobban a találkozót, a tizedik percben 5-3-ra vezetett a hazai csapat. A bentmaradásért küzdő vendégek azonban nem hagyták magukat leszakítani, a huszadik percben már csak egy gól volt a vendéglátók előnye (10-9). Sőt, a védelem hibáit kihasználva a szünetig kiegyenlített a SZESE Győr (15-15). A második játékrészt is a TAC kezdte jobban, a 38. percben már néggyel is vezettek Czérna Tiborék (21-17). A támadások nagyjából rendben voltak, igaz, a félmagas lövések közül sokat hárított a győri kapus.

A védelem megingásaiból azonban újabb gólokat lőtt a SZESE Győr, és az ötvenedik percre kiegyenlítettek (25-25). Innen még két góllal ellépett a TAC, de a végjáték a Győré volt és végül 28-27-re nyertek.

férfi kézilabda NBI/B, Nyugati csoport, 25. forduló: Tatai AC – SZESE Győr 27-28 (15-15)

legjobb tatai góldobó: Kovácsovics László 6