84 éve kezdte meg működését a Tatai Népfőiskola
Január 10-én a Magyary Zoltán Népfőiskolai Társaság szervezésében rendeztek ünnepi megemlékezést és koszorúzást az egykori Malom Szálló (Hotel Arnold) falán található emléktáblánál, melyet hazánk első állami népfőiskolájának emléke előtt tisztelegve állítottak 1980-ban.
Az 1995-ben megalakult Magyary Zoltán Népfőiskolai Társaság a múlt század közepén működött Tatai Népfőiskola (1940-1944) nyomdokaiban járva minden évben megemlékezik az elődökről. Idén a szervezet megalapításának 84. évfordulóját ünnepelték, Benda Kálmán vezetésével ugyanis 1940. január 7-én indult el az oktatás a Tatai Népfőiskolán.
A Magyary Zoltán támogatásával működő népfőiskola célja az volt, hogy bővítsék a fiatalok ismereteit, támogassák szellemi fejlődésüket, növeljék tájékozottságukat. Az utolsó tanfolyamok már a Hangya Szövetkezet keretei között működtek, melynek köszönhetően önálló épületet is kaptak az Újhegyi úton. Hét tanfolyamot szerveztek meg, de 1944 elején indult egy tanfolyam az iparosok részére is. A programok a dán népfőiskolai gyakorlatnak megfelelően bentlakásosak voltak, a meglévő adatok szerint 165-en vettek részt a képzéseken. A Tatai Népfőiskola kiemelt szerepet töltött be a korszak hasonló közösségeinek sorában, ami köszönhető volt az országos hírű szakemberek közreműködésének, a piarista tanárok és a népi írók előadásainak, programjainak. A közösség szellemi örökségének nyomában alakult meg 1995-ben a Magyary Zoltán Népfőiskolai Társaság, mely idén működésének 29. évébe lépett, és az elmúlt közel három évtizedben a kultúra, a felnőttképzés, a közművelődés, az ismeretterjesztés és a közösségépítés jelentős szereplőjévé vált Tatán.