Minden pályázó támogatást nyert idén az önkormányzati alapokból

A Városháza dísztermében június 22-én került sor az önkormányzati alapok idei nyertes pályázatainak szerződés aláírásaira.

Tata Város Önkormányzata 2026-os költségvetésében a Kulturális és Oktatási Alap pályázataira 10 millió, a Szociális, Egészségvédelmi és Sport Alap pályázataira pedig ugyancsak 10 millió forintot biztosított. Utóbbiból 2 millió forint a Szociális, Egészségvédelmi, 8 millió pedig a Sport Alap keretösszege.

A pályázatok civil szervezetektől, egyesületektől, városi intézményektől, alapítványoktól érkeztek. A Városházán Michl József polgármester tájékoztatott arról, hogy ebben az esztendőben a Kulturális és Oktatási Alapra 26 pályázat érkezett, a pályázók rendezvényeikre közel 34,7 millió forintot kívánnak fordítani, amelyek megvalósításához 25 millió forint önerővel rendelkeznek és 9,7 millió forintot igényeltek. A Szociális és Egészségvédelmi Alapra 6 pályázat jött, ebben az esetben 4,9 millió forintot kívánnak fordítani különböző projektekre, melyekhez 3,4 millió forinttal már rendelkeznek és 1,5 millió forint támogatást igényeltek. A Sport Alapra 20 pályázatot nyújtottak be, közel 30 millió forintot szeretnének fordítani a megvalósítandó programokra, amelyekhez 22 millió forint saját erővel rendelkeznek és 7,7 millió forint támogatásra nyújtottak be igényt. A városvezető kiemelte, idén először fordult elő, hogy minden egyes pályázó megkapta a kért támogatási összeget, ugyanis a pályázati alap emelése ezt lehetővé tette.

A pályázati tervek sorában hagyományos, helyi események, kulturális- és sportprogramok, kiadványok, táborok, versenyek, vetélkedők, kirándulások, szociálisan rászoruló, sérült személyek részére szervezett programok, valamint új kezdeményezések is megtalálhatóak.

Gratulálunk a nyerteseknek, és sok sikert kívánunk programjaikhoz!