Tanévzáró ünnepségén köszöntötte az igazgatói feladatait átadó Illés Dánielt a Református Gimnázium

A Tatai Református Gimnázium június 25-i tanévzáró ünnepségén az intézmény közössége és Michl József polgármester köszöntötte Illés Dániel igazgató urat abból az alkalomból, hogy bár a következő tanévben is a gimnázium pedagógusa marad, de igazgatói feladatait augusztus elsejétől átadja helyettesének, Koros Gábornak.

Illés Dániel több, mint 20 éve dolgozik a Református Gimnáziumban, ahol először az alapító, szervező igazgatótanács tagjaként, később igazgatóhelyettesként, majd 15 évig intézményvezetőként tevékenykedett. A tanévzáró eseményen a Református Templomban köszöntőjében Koros Gábor így fogalmazott: „Szinte lehetetlen lenne felsorolni azt a rengeteg tanulmányi, közösségi vagy hitéleti eseményt-eredményt, melyet sikerült elérnünk. Ahogy mondani szoktuk: hála az Istennek, köszönet pedig azoknak, akik ebben a munkában részt vettek, különösképpen az intézmény vezetőjének. Magam és kollégáim nevében külön köszönjük azt a türelmes, nyugodt, megértő és mindig segítőkész vezetői hozzáállásod, amit mindvégig, még a legnehezebb helyezetekben is tapasztalhattunk.”

Az eseményen a fenntartó nevében dr. Szabó Előd református lelkész címzetes igazgatói címet adományozott Illés Dánielnek, akit kollégái egy útikönyvvel is megleptek, utalva arra, hogy igazgató úr szabadidejében szeret túrázni. Illés Dánielt Michl József is köszöntötte, a városvezető az évzáró ünnepségen emellett átadta az önkormányzat Legszorgalmasabb diák-díját is, amelyet Gyarmati Ádám, a Tatai Református Gimnázium diákja vett át.

Illés Dániel címzetes igazgatóként és fizikatanárként továbbra is fontos tagja marad a gimnázium nevelőtestületének. Szolgálatát, áldozatos munkáját szívből köszönjük, és természetesen gratulálunk Koros Gábor úrnak, akinek jó egészséget, sok sikert, energiát kívánunk a jövő feladataihoz!