Újabb eredeti festmény került vissza a tatai Esterházy-kastélyba

A Nemzeti Örökségvédelmi Fejlesztési Nonprofit Kft. (NÖF) visszavásárolta azt a különleges festményt, amely egykor a tatai Esterházy-kastély grófnői szalonját díszítette- adott tájékoztatást a NÖF. A Heinrich Füger által készített, Gróf Erdődi Pálffy Mária Annát (1747-1799) ábrázoló portré hosszú idő után újra a kastély falai között kap helyet.
A NÖF által hasznosított műemléki helyszínek kiállítótereiben egyre több eredeti műkincs kerül vissza, a tudatos gyűjtési folyamatnak köszönhetően. A tatai Esterházy-kastély a napokban gazdagodhatott az eredeti festménnyel, melyen Gróf Erdődi Pálffy Mária Anna portréja látható. Az ifjú grófnő Esterházy János Baptist-tal (1748-1800) kötött házassága révén az Esterházy család egyik fontos szereplőjévé vált, mint a szentpétervári követ Esterházy Miklós menye, Esterházy Miklós János édesanyja, Roisin márkinő anyósa.
A festmény alkotója Heinrich Friedrich Füger (1751–1818) német származású klasszicista festő. A kép elhelyezését illetően két lehetőség is felmerült: az egyik a császárszalon, ahol több női portré is látható, a másik pedig az alkotás eredeti helye, a grófnői szalon, ahol archív fotók tanúsága szerint korábban egy komód felett, az ajtó mellett függött. A hiteles történeti környezet visszaállításának szándékával végül az utóbbi mellett döntöttek, így a festmény eredeti helyére került vissza.
A szakszerűen tisztított és restaurált mű kifogástalan állapotban van, mérete 75,5×58,5 cm, olaj-vászon technikával készült. „Ez a különleges alkotás egy újabb lépés azon az úton, amely az Esterházy-kastély eredeti enteriőrjének hiteles visszaállítását célozza. A festmény mostantól a nagyközönség számára is megtekinthető.” – olvasható a NÖF és a tatai kastély közösségi média oldalain.